UQ Holder! Mahou Sensei Negima! 2

Info

Píše se rok 2086. Existence magie je většině lidem známa již po desetiletí, ve kterém byla hlavním důvodem všemožných rozvratů ve společnosti napříč celým světem. Konoe Touta, bývalý člověk, jehož život visí na vlásku, je zachráněn přeměnou na upíra několik-set-let starou, čistokrevnou upírkou, Evangeline Athanasia Kitty McDowell. Tou silnou a nechvalně známou, temnou čarodějkou - jen málokterý, co zná její proslulé jméno se nezačne třást strachy, když ho slyší.

Nicméně ne vše, co je spojeno s legendární, silnou Evangeline, která normálně používá jméno Yukihime, je strach a zkáza. Je jednou ze zakladatelů a nynější vůdkyní samo-chránící se společnosti nelidských outsiderů s názvem UQ Holder. Aby mohla ochránit a trénovat Toutu, který nejen, že se stal upírem, ale také přišel o své rodiče, vezme ho s ní a udělá z něho člena organizace. Nyní je pouze na Toutovi, aby se za jejího opatrovnictví stal dost silným na to, aby se dokázal postarat sám o sebe a ubránit se.

[přeloženo z aniDB]

Překlad

Kdybyste měli s něčím problém, nebo tu jen byli poprvé, vřele doporučuji podívat se do sekce NÁVODY. Můžete si tím ušetřit spoustu nervů 😉 A kdyby někoho napadlo tyhle překlady šířit dál, nedělejte to, důvod je vysvětlen tady: Proč "nekrást" překlady?

Přeložil: Yndys

Časováno na verzi od: HorribleSubs

Titulky k anime najdete v překladatelském podsvětí na darknetu.

Návaznost na jiné anime/mangu

Jelikož se mě už dost lidí ptalo, jestli je tohle anime pokračování, nebo uplně nový příběh, tady je vysvětlení: Anime je adaptací mangy, která navazuje na mangu předešlou (Mahou Sensei Negima!). Nicméně - UQ Holder! se odehrává v jiné časové linii. Z toho, co jsem pochopil, o několik desítek let dopředu. Takže tolik návazností tam nebude a když ano, tak se je příběh bude snažit vysvětlit. To usuzuju z toho, že manga Mahou Sensei Negima! nemá kompletně přepracovaný děj do anime. Takže předchozí anime (jak je napsáno na akibě) rozhodně není potřeba sledovat, protože to buď jsou fillery a/nebo nedokončený děj (podle mangy), na který navazuje UQ Holder!. Navíc ta předešlá anime podle všeho ani není moc věrnou adaptací mangy a příběh si upravuje podle sebe.

Takže moje doporučení: Sledujte UQ Holder! a neřešte návaznosti (jako já), nebo si před sledováním přečtěte mangu (na kterou mimochodem není dokončenej CZ překlad :D).

Kdyby tu ale byl větší znalec týhle série, ať se prosím ozve do komentů, můžu se mýlit. Já předcházející anime neviděl a mangu jsem taky nečetl ani jednu, koumal jsem to z fór a článků na netu 😉

Like? 🙂

40 komentářů

 1. Dethrox
  21.1.2018 @ 18:29

  Jooj moc dobrá šou 😀 škoda že tak krátka :/ vďaka za preklad ^^ dúfam že bude pokračovanie 😀

  Reagovat

  • Michal
   1.2.2018 @ 17:12

   chystají se 3 díly OVA

   Reagovat

 2. Michal
  1.2.2018 @ 17:07

  Také děkuji za překlad ale také mám problém dostat se k titulkům na první díl, poradíte mi?

  Reagovat

  • Yndys
   1.2.2018 @ 17:09

   Hned to opravím 😉

   Reagovat

   • Michal
    1.2.2018 @ 17:12

    Děkuji za pomoc

    Reagovat

    • Yndys
     1.2.2018 @ 17:14

     Tak opraveno, mohl bys mi tu jen prosím písnout, jestli ti to jde? 🙂 Dík, že ses ozval.

     Reagovat

Tvůj komentář

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich