NÁVODY

Návody, tipy a triky:

Tak se do toho pustíme. Tuhle sekci rozdělím do několika částí. Jsou tady návody na:

A kromě návodů samotných tu naleznete i řešení známých problémů, které by mohly nastat. Kdyby jste tu něco nenašli, písněte to do komentů 😉

Vstup do překladatelského podsvětí

Quick info pro ty, co se bojí: Pohybujte se jen v překladatelským podsvětí, nestahujte (a nespouštějte) nikdy žádný *.exe soubory a kontrolujte hashe stažených souborů, pokud je lidi uvedou. Tak budete mít jistotu, že se vám do zařízení nic špatnýho nedostane. A taky se samozřejmě nenechte zmást pitomcema, co na vás chrlí miliony důvodů, proč je darknet horší jak 2. světová. Blbý místo je to hlavně pro lidi, co z vás chtějí pomocí internetu dělat poslušný ovce.

Teď k návodu: Klikněte na obrázek napravo pod nadpisem "Překladatelské podsvětí". Přijměte nabídku pro stažení souboru "Gate.zip". Tento soubor otevřete buď pomocí WinRARu, 7zipu nebo běžného průzkumníka souborů ve windowsu. Otevřete textový soubor uvnitř Gate.zip. Pokud nemáte stažený a nainstalovaný Tor browser, jděte na druhou adresu (https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en). Stáhněte si instalační soubor Toru. Nainstalujte Tor (kdo potřebuje detaily: https://www.youtube.com/watch?v=65mQivpxdio). Spusťte Tor, klikněte na "Connect" a do adresního řádku nahoře opište/zkopírujte adresu z dříve zmíněného textového souboru, která končí na ".onion".

V podsvětí spusťte vyhledávání, nebo zajděte do příslušné sekce, kde naleznete další info k požadovaným tiulkům.

Pokud se do podsvětí dostanete, ale nastane problém tam, ptejte se přímo někoho, kdo to tam má na starost.

Jak na externí titulky a stahování u anime

Řešení známých problémů

Stáhnul jsem úspěšně titulky i video, ale titulky mi nefungují / mám tu titulky v angličtině.

Problém bude pravděpodobně v tom, že video a titulky nemají stejný název. Stačí přejmenovat obojí na něco stejného a fungovat to bude. Alespoň pro většinu přehrávačů. Kdyby byl problém i tak, doporučuji otevírat videa v jiném přehrávači. Mám třeba dobrou zkušenost s MPC-HC.

Mohlo by to ale být i tím, že video a titulky nejsou ve stejném adresáři (složce).

Nenalezl jsem tu řešení na svůj problém, co mám dělat?

Většinu problémů vyřeší změna prohlížeče. Neříkám, abyste ho hned používali na všechnu práci, ale jen na stahování titulků doporučuju Chrome. Ten mě zatím nezklamal. Pokud používáte mobil/tablet, doporučuju při problémech sednout k PC, stáhnout titulky a do zařízení je přetáhnout ručně.

Jestli ani tohle nevyřeší Váš problém, nestyďte se optat v Chatroomu, nebo mi napište mail přes Kontakt (tam je potřeba btw uvést svůj skutečnej mail, jinak Vám nebudu moct odpovědět 😉 ). A když do třech dnů neodpovím, ozvěte se znova na jiným místě, třeba někde v komentu, to bejvá spolehlivý 😉